Пълна драма и в група Б от финалите за юноши U19

14-05-2019 21:40 | BGbasket.com

След емоциите от втория мач в група А на финалите за юноши U19 в столичната зала "Триадица", в група Б се оказа още по-нажежено.

Победи в първия ден постигнаха Рилски спортист и БУБА Баскетбол, като лидерът от редовния сезон на Запад бе на път да се издъни отново срещу Шумен и игра продължение.

В първата среща от групата ЦСКА отстъпи на Рилски спортист със 76:83 след невероятно второ полувреме на Васил Попов. След като до почивката той имаше в актива си 9 точки, след нея наниза умопомрачителните 34, за 43 накрая.

ЦСКА водеше играта през първите минути, като стигна до аванс от 11 точки в един момент, но гостите пропускаха много от разстояние. В края на първото полувреме

Рилецо се върна в мача и съкрати само до 2 изоставането си в паузата - 36:34.

Васил Попов вкара всичките 6 тройки за самоковци през второто полувреме, плюс 10 наказателни удара, за да наклони везните. ЦСКА от своя страна опита да връща тройките, но нямаше никакъв успех. В крайна сметка в решаващите моменти Рилски спортист игра по-агресивно и зряло, за да вземе победата.

Освен 43 на Васил Попов, 12 добави Адриан Белишки. За ЦСКА Виктор Маргаритов вкара 26, а Емилиян Грудов добави 17 точки и 11 борби.

Още по-напечено бе в последния за деня двубой, където БУБА се наложи след продължение над Шумен с 86:73. Само преди броени дни Шумен победи БУБА в полуфинал за Купата на БФБ, така че излезе уверен в своите възможности. БУБА бе подсилен от Николай Михайлов за финалите, което се оказа и разликата в края.

Този път изглеждаше, сякаш столичният тим владее нещата, с двуцифрен аванс на почивката - 39:27, но го профука бързо през второто полувреме, като остави Шумен да играе своята игра. Веднъж окрилен, съставът на гостите направи невероятен обрат с 31:11 в третата четвърт. Оттам БУБА се бори със зъби и нокти да изравни до 69:69 в редовното време, като Павел Мангуров пропусна добавка със сирената.

Отново той обаче вкара важни две тройки в продължението, за да даде тон на БУБА и да спаси все още актуалните шампиони от загуба на старта.

В самия край на редовното време за пет лични нарушения излезе и лидерът на Шумен Виктор Серафимов, а извън времето старши треньорът им Звонко Папак бе дисквалифициран.

Николай Михайлов завърши със 16 точки и 17 борби за победата на БУБА, 18 реализира Павел Мангуров.

За Шумен Виктор Серафимов отбеляза 27, а Теодор Димитров и Милен Чолаков регистрираха дабъл-дабъл.