Шампион 2006 устиска в края за първа победа на финалите

15-05-2019 14:30 | Мария Мицова

Шампион 2006 победи Левски със 73:72 във втория ден от група А на финалите за юноши U19 в зала "Триадица", за да запази шансовете си за класиране.

Левски се сети твърде късно да играе и не бе далеч от обрата, но Шампион издържа, след като води от първата до последната минута.

Шампион загуби Михаил Пандев още в началото на срещата с травма в ръката, а аркадата на Николай Петков отново го вадеше в доста моменти от игра.

Шампион иначе взе инициативата от първата минута, като този път не остави нищо на случайността и поведе, постепенно увеличавайки аванса си.

Отлично се включи центърът Мартин Тодоров, който направи един от най-добрите си мачове за сезона. Стабилно от самото начало играеше и Стоян Кайнаров, а Шампион като цяло превъзхождаше Левски в подкошието като реализация.

"Сините" по традиция залагаха предимно на далечната си стрелба, която от време на време ги доближаваше до съперника, но повече ги разделяше.

На почивката разликата бе точно 10 - 40:30, а след нея се качи до 15 и Шампион я поддържаше двуцифрена.

С пет минути до края и 17 разлика, нещата изглеждаха ясни за Шампион, преди страхотна серия на Левски от 12-0, която върна интригата за последната минута.

Константин Паисиев вкара ключова тройка за успеха с 39 секунди на часовника, и въпреки че Левски реализира последните 4 точки в мача, Шампион устиска за крайното 73:72.

По 12 точки за успеха записаха Мартин Тодоров и Хасан Чауш, а по 11 добавиха Стоян Кайнаров и Алън Куршумов.

За Левски Иван Кашъмов отбеляза 14, Слав Георгиев и Виктор Германов - по 12, а Валентин Анакиев вкара 11.