Рилски спортист спечели трофея в Самоков след трилър с ПАОК

(сн. rilskibasket.com)
22-09-2019 20:01 | BGbasket.com

Рилски спортист спечели домашния си турнир, който се проведе през уикенда в Самоков. На финала баскетболистите на Людмил Хаджисотиров победиха гръцкия ПАОК с 87:86. Те изоставаха почти през целия мач, като наваксаха пасив от 22 точки, за да измъкнат успеха в края.

Рилецо отбеляза 14 тройки срещу 11 за съперника, като имаше превъзходство при наказателните удари (23/32 срещу 13/23) и борбите (39 срещу 32).

В този мач домакините бяха със скъсена ротация. Златин Георгиев бе извън състава заради контузия в глезена, получена на тренировка преди няколко дни. В игра не се появи и Игор Кесар, който е със счупен нос и още не е възстановен напълно.

Двубоят започна кош за кош в началните минути, като много силно стартира Тихомир Желев. След това обаче гостите взеха инициативата. Те демонстрираха почти безгрешен мерник при стрелбата и след първата част вече водеха с 34:17, докато за Рилски спортист се бяха разписали само трима от баскетболистите.

На два пъти в началото на втория период разликата в полза на ПАОК достигна 22 точки. Постепенно тимът от Самоков заигра по-добре и след силни финални минути, на почивката намали изоставането си на 41:53.

Подемът в играта на Рилецо продължи и след паузата, като по-малко от две минути до края на третата част тимът изравни след кош на Зохоре за 67:67. До пълен обрат обаче не се стигна, а преди последната четвърт ПАОК водеше със 76:71.

В заключителния период Рилски спортист поддържаше близка дистанция до своя съперник, а минута и половина преди края излезе за първи път напред след тройка на Тихомир Желев за 87:85. Уигинс намали изоставането на ПАОК на точка, а десет секунди преди сирената Йордан Бозов бе фаулиран. Той пропусна и двата наказателни удара, но гостите не успяха да се организират добре в последната атака и победата бе за Рилски спортист.

Над всички за домакините бе Брандън Браун с 26 точки, 7 борби и 7 асистенции. Тихомир Желев вкара 19 точки, с 11 е Йордан Бозов.

За ПАОК най-резултатен с 21 точки бе Арън Бест.