ЦСКА се завърна с победа в А група

(сн: BGbasket.com, архив)
13-10-2019 19:02 | BGbasket.com

ЦСКА се завърна с победа в мъжката А група. На старта на новия сезон тимът записа труден успех при гостуването си на Видабаскет с 69:61. Срещата премина през няколко обрата, а баскетболистите на Теди Буков трябваше да наваксват и двуцифрено изоставане в хода на мача.

Най-сериозното предимство на столичния тим бе в подкошието, където овладя 57 срещу 42 борби.

В следващия кръг Видабаскет гостува на Чавдар Троян, докато ЦСКА приема Шумен.

„Червените“ имаха леко предимство в началните минути, но след серия от 18:3 домакините поведоха с двуцифрена разлика. Армейците правеха много пропуски от тройката и след първата част изоставаха с 12:20.

Преднината в полза на Видабаскет достигна 12 точки в началото на втория период. Минута преди края на полувремето ЦСКА свали разликата само на една, но баскетболистите на Николай Колев отвърнаха с две тройки на почивката се оттеглиха при 39:32 в тяхна полза.

В началото на второто полувреме обаче обратът за столичния тим бе факт след девет безответни точки. Последваха размени на водачеството, а преди заключителната четвърт ЦСКА водеше с 52:47.

В края на срещата Видабаскет успя да се доближи на три точки от съперника си, но гостите задържаха аванса си и след силни финални минути спечелиха убедително.

Дабъл-дабъл за победителите от 18 точки и 13 борби (8 в нападение) записа Емилиян Грудов. Даниел Генов е с 18 точки и 8 борби .

За Видабаскет най-резултатен бе Юлиян Цветанов с 25 точки и 8 борби. Александър Илиев добави 12 точки, а с 10 точки и 16 борби е Теодор Киров.