Левски завърши пети при девойките U19

(сн: BGbasket.com)
19-07-2020 12:31 | BGbasket.com

Левски се класира на пето място на финалите на Държавното първенство за девойки U19. В среща, изиграна днес в столичната зала „Триадица“, тимът се наложи над Черно море Одесос с 65:57. Домакините водеха почти през целия мач, но в края съперникът им стигна до обрат и малко не му достигна да измъкне победата.

Левски загуби борбата под коша (39 срещу 47) и не вкара нито една тройка от десетте си опита, но компенсира с по-добра успеваемост при стрелбата за две точки (46% срещу 37%).

Столичният тим започна по-добре срещата и поддържаше крехък аванс. Мерникът на варненки изневеряваше, като те успяха да вкарат едва два коша от игра за първата част, след която Левски бе напред със 17:9. През втория период преднината на домакините за кратко стана двуцифрена, но след десет минути игра Черно море скъси изоставането си при 25:29.

Заради по-късата си ротация, Левски започва да изнемогва физически след паузата. С поредица от индивидуални пробиви варненският тим успя да изравни. Въпреки това, столичанки имаха шанс да поведат преди решителната четвърт, но направиха няколко пропуска под коша и заключителните десет минути започнаха при равенство – 45:45.

Последната част бе много оспорвана. Двата тима на няколко пъти си размениха водачеството, но след силни финални минути Левски спечели мача.

С по 14 точки за победителите завършиха Гергана Иванова (8 борби), Елеонора Петкова и Маргарита Иванова.

За Черно море Одесос 14 точки вкара Мариела Николова, толкова има и Зехра Салим.