БУБА и Тунджа на полуфинал, Рилски завърши трети в група А при юношите

(сн. facebook.com/pg/chernomoreticha)
24-07-2020 14:42 | BGbasket.com

Завърши първият етап в група А от финалите за юноши U19 във Варна. Отборите на БУБА баскетбол (4-0) и Тунджа Ямбол (3-1) ще играят в полуфиналната фаза. На трето място в групата с актив 2-2 е Рилски спортист, а четвърти с 1-3 – Шампион 2006, които ще играят за 5/8 място. Участието си във финалите приключи отборът на Берое, завършил с четири поражения.

Към момента е сигурно, че на полуфинал Тунджа ще се изправи срещу домакина Черно море Тича, а останалите отбори ще трябва да изчакат изиграването на мачовете от другата група, за да научат следващите си противници.

В първия мач за деня Тунджа се наложи над Берое с 87:69, за да затвърди вече осигуреното си второ място в групата. Отлични първа и трета част за ямболии им дадоха сериозната преднина, като те контролираха мача през цялата му продължителност. Петима играчи на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 17 точки и 6 борби регистрира капитанът Златомир Дончев, а 13 вкара Пламен Илиев. За Берое също петима записаха 10 или повече точки. С 15 завърши Петър Тояганов, а по 12 отбелязаха Михаил Комбаков (7 асистенции) и Младен Георгиев (15 борби).

В другия мач от групата Рилски спортист победи Шампион 2006 с 87:62 и излезе трети, оставяйки съперника си след себе си. Отлично начало на самоковци им даде комфортна преднина от 14 точки още след първата част, след което тя продължи да се увеличава под темпото на тима. За победителите Васил Попов се отчете с 23 точки и 6 борби, а с 16 плюс по 5 борби и асистенции приключи Георги Адирков. За Шампион Мартин Тодоров регистрира 18 точки и 7 борби, с 16 точки, 9 борби и 6 асистенции се включи Алън Куршумов, а 15 наниза Александър Стоименов.