Черноморец шокира оредял Балкан насред Ботевград

(сн. balkan-basket.com)
11-11-2020 19:49 | BGbasket.com

Черноморец поднесе голямата изненада от началото на сезона в Националната баскетболна лига. В отложения мач от първия кръг на първенството тимът надви шампиона Балкан с 87:79 в „Арена Ботевград“. Двубоят бе изключително оспорван през цялото време, като крайният победител бе определен след продължение. Това бе първи мач от НБЛ в Ботевград след повече от осем месеца пауза.

Поради различни травми и здравословни проблеми в този двубой старши треньорът на домакините Йовица Арсич не можеше да разчита на Димитър Димитров, Станимир Маринов, Марко Рамляк, Марин Маринов, Здравко Христов и Денислав Вутев. Той използва в ротацията си едва седем човека през целия мач, а дебют направи новото попълнение на тима Дарко Балабан. В групата на Васил Евтимов пък отново не бе Георги Митровски.

След този двубой и двата тима са с баланс 1-1. В събота Балкан приема Берое, а Черноморец гостува на Черно море в други отложени срещи от шампионата.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Гостите поведоха със 7:2 в началото на мача, като играта продължи да върви кош за кош. Малко след това баскетболистите на Йовица Арсич стигнаха до пълен обрат, а след десет минути игра водеха с 21:17.

„Зелените“ имаха леко предимство през втория период, но разликата в тяхна полза така и не надхвърляше пет точки. В средата на частта Черноморец за кратко поведе, но на почивката Балкан бе с минимална преднина при 36:35.

След паузата играта продължи да бъде много оспорвана. Гостите обаче се разиграха, а водени от вкаралия 12 точки само за третата четвърт Константин Коев, преди заключителния период излязоха напред при 56:54.

Домакините си върнаха аванса в началото на последната част, но последваха нови размени на водачеството. 12 секунди преди сирената резултатът бе 71:71, като Балкан получи правото да организира последна атака. С отговорността се нагърби Божидар Аврамов, който обаче не успя да реализира от тройката и мачът отиде в продължение.

Черноморец започна добавените минути със серия от 8:0 и се откъсна с най-голямата разлика в своя полза до момента. Това се оказа и преломният момент в срещата, като до края „зелените“ така и не успяха да обърнат развоя й.

И на двата отбора почти всички точки дойдоха от титулярите. Дианте Болдуин бе над всички за победителите с 24 точки, 9 борби, 5 асистенции и 6 откраднати топки. Константин Коев записа 17 точки (4 тройки), 9 борби и 7 асистенции. Евгени Хаджирусев се отчете с 15 точки, 14 има Марвин Смит (8 борби), а 10 добави Милош Милидрагович.

За Балкан дабъл-дабъл от 25 точки и 13 борби записа Тауан Ейджи, Дарко Балабан се отчете с 14 точки и 7 борби, по 12 точки отбелязаха Давонтей Джордан (7 борби, 7 асистенции) и Божидар Аврамов, а 11 има Крис Минков (6 борби).