Берое измъкна тежък мач с две продължения срещу Черноморец

(сн: НБЛ)
21-12-2020 20:21 | BGbasket.com

Цели две продължения бяха нужни да се излъчи победител между Берое и Черноморец, но домакините все пак надделяха със 100:95.

Новото попълнение на старозагорци Джими Гавин бе в основата на успеха с 31 точки и 8 асистенции. Павел Маринов записа 17 и 8 борби, 15 важни точки вкара и Ники Стоянов.

За Черноморец целият титулярен състав завърши с 16 и повече точки, а четирима имаха и дабъл-дабъл. Уендъл Люис завърши с 23 точки и 13 борби, а всеки от титулярите игра поне по 41 минути.

Берое започна малко по-силно, с Гавин като титуляр, но Черноморец не позволи сериозно откъсване. Напротив - бургазлии направиха серия от 10-0 и обърнаха, за да спечелят първата четвърт. Тя обаче бе много нискорезултатна - едва 25 точки общо.

Втората четвърт вървеше кош за кош, като една тройка на Кейлъб Бишъп раздели двата тима на почивката - 34:30 за Берое. Павел Маринов влезе силно за беройци във втория период, докато за Черноморец основно се изявяваха чуждестранните състезатели.

В третата част стрелбата от тройката държеше напред Берое, но Черноморец не отстъпваше изобщо. Отлично се включи младият Борис Войков, със 7 точки за 6 минути за "акулите". Черноморец спечели с точка тази четвъртина, за да скъси до една атака разликата.

Константин Коев с тройка в първата атака за последната част изравни до 54:54.

По същия начин се разви и оставащата част от мача, като размяната на водачеството продължи до последно. Черноморец поведе преди финалната минута от двубоя, но на два пъти не се възползва да увеличи аванса си, след грешки на Берое. Николай Стоянов остави старозагорци в играта, но бургазлии бяха по-близо до успеха. В последните 30 секунди Павел Маринов изравни от наказателната линия, до 73:73, а двата отбора направиха и по един пропуск, за да пратят мача в продължение.

За разлика от началото на двубоя, добавените 5 минути бяха доста резултатни. Във важен момент Черноморец направи серия от 6-0, а само Джими Гавин държеше Берое в мача. Гостите отново пропуснаха невероятен шанс да затворят мача, сгрешиха фатално и старазагорци се възползваха, отново с Гавин, а Дерик Джийн прати нещата във второ продължение с кош и фаул в последните секунди за 86:86.

Черноморец влезе в това второ добавено време без Марвин Смит, който напусна в първото с пет лични нарушения. След четири минути от второто продължение обаче отново равенството бе пълно - 95:95.

Берое се възползва в този момент от предимството си - по-дългата скамейка, Любо Минчев даде въздух на основни играчи и те успяха да затворят успешно мача, с тройка на Джими Гавин.