Кош в последната атака раздели Рилецо от победа в Европа

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: FIBA)

26-01-2021 19:38 | BGbasket.com

Рилски спортист загуби буквално в последната атака, със 67:69, първия мач от участието си в група В на турнира ФИБА Къп, срещу австрийския Капфенберг Булс.

Самоков е домакин на балона, който приема първия турнир от групата. По-рано през деня Прометей победи Киев със 72:66. В четвъртък Рилецо среща Прометей, а ден по-късно играе с Киев.

Рилски се нуждаеше от повече от четири минути, за да отбележи първи кош, а междувременно Капферберг вече бе направил серия от 7-0.

Лидерът в българското първенство започна много стъписано и след седем минути игра разликата вече бе двуцифрена. За пореден мач Тихомир Желев показа, че си е върнал формата след продължителното отсъствие.

От десетина точки разлика, с неговите три тройки във втория период, пасивът на Рилецо бе заличен нацяло и резултатът изравнен до 29:29 в средата на частта.

Рилски се окопити и атакуваше разнообразно и се възползваше отлично от пропуските в защита на съперника, за да навакса. Минута преди почивката, самоковци вече направиха пълен обрат и поведоха, след няколко пропуска на Капфенберг и добри защити на домакините.

Паузата дойде при 31:31, след като двата тима размениха по една четвърт.

След подновяването на играта отново две тройки дадоха аванс на Рилецо, докато съперникът пропускаше от разстояние. Отпуши се и един от основните баскетболисти на Людмил Хаджисотиров - Брендън Браун, който нямаше точка преди почивката.

Рилски изигра силна трета част и заслужено поведе с цели 6 точки преди финалната десетка.

Капфенберг реагира и възстанови, а в последния период имаше няколко размени на водачеството, преди Алекс Симеонов да наниже тройка, а Нико Карвачо отново да даде 4 аванс на Рилецо.

Двата тима изкараха в здрава битка и без кош две минути, преди Капфенберг да изравни резултата с оставащи малко повече от 120 секунди.

Златин Георгиев наниза тройка, но веднага австрийците я върнаха, а в последната минута отборите влязоха при 67:67.

И тук паритетът бе пълен - по една грешка за двата тима, но с няколко секунди до сирената, Ерик МакЛелан вкара победния кош за Капфенберг за 69:67.

Трей Портър бе най-резултатен с 12 точки за Рилски, 11 добави Тихомир Желев, 10 - Златин Георгиев.

МакЛелан бе най-резултатен за победителите със 17.