Левски Лукойл зашемети Рилецо, вече е с две напред

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: НБЛ)

21-05-2021 21:01 | BGbasket.com

Левски Лукойл заличи напълно домакинското Рилски спортист с втора победа в Самоков - 87:79.

Така "сините" вече водят с 2-0 победи, а следващите две срещи са в София.

Мач №3 от серията е в София навръх 24 май.

Левски стартира и този двубой по-целеустремено, като водеше в резултата убедително в първите минути. Рилски спортист обаче отново успя да намери себе си и със страхотна серия от 13-0 направи пълен обрат.

В края на първата част, от 12:20, резултатът стана 25:20.

Тук Левски отново се надигна скоростно и изравни, откъдето мачът тръгна кош за кош. До края на полувремето гостите продължиха да играят своята игра, за да водят с 45:39 на почивката.

"Сините" избухнаха след подновяването на играта, като силна тяхна поредица за първи път разликата стана двуцифрена при 42:52.

Последва обаче дълъг период със само един кош за тях, а Рилецо се завърна отново в мача до 56:56.

След поредица равенства, последният период стартира при 1 точка преднина за Левски - 66:65.

Йордан Минчев имаше добри минути за старт на тази финална четвърт и пак изведе своите напред с 6 поредни точки.

Рилски остана без кош от игра пет минути, а серията на Левски продължи, за да стигне цели 11 точки, след като "сините" най-после започнаха да си вкарват фауловете.

Златин Георгиев и Алекс Симеонов се опитаха да върнат Рилецо в мача, но гостите вече летяха и три минути преди сирената пак поведоха с 11. Оттам нататък въпреки старанията на домакините, нищо не се промени.

Тайрон Брезълтън вкара 20 за победата с 6 асистенции, Данило Тасич отново имаше дабъл-дабъл с 19 точки и 13 борби. Кийт Бенсън реализира 16, Чавдар Костов и Йордан Минчев - по 12.

Нико Карвачо записа 22 с 8 борби за Рилски, Златин Георгиев - 17. Този път обаче гардовете на Рилецо бяха ограничени и Брандън Браун остана само с 8.