Тунджа и Левски превзеха върха в група В при юношите

Силен мач и 4/0 за Герганов и компания (сн. ББЛ)
05-06-2021 21:30 | BGbasket.com

Ясни са първите два отбора в класирането на група В от финалите за юноши след изиграването на днешните мачове от предпоследния кръг на програмата. Тунджа Ямбол ще завърши първи, като до момента е с четири победи, а второто място си осигури тимът на Левски с 3-1 до момента. Утре ще стане ясно класирането до шесто място в групата.

Берое загуби първата част срещу Рилски спортист, но в следващите три наложи ритъма си и успя да спечели всяка от тях, за да стигне до победа със 79:70. Михаил Комбаков завърши с 28 точки и по 5 борби и асистенции за успеха, а с 21 точки и 16 борби се включи Дамян Минков. За Рилски 24 точки, 5 борби и 4 асистенции регистрира Борислав Борисов, а Мартин Смилкин завърши с 13 плюс 6.

Тунджа Ямбол показа, че е безспорният победител в групата, след като удари втория Левски с 90:52. Ямболии бяха напред на почивката, но голямата разлика дойде в третата част, когато рязко дръпнаха в резултата и предрешиха мача. Ярослав Никонов вкара 20 точки за успеха, 17 плюс 19 борби добави Златомир Дончев, а с 14 точки и 5 борби се отчете Георги Герганов. За Левски 15 точки и 7 борби записа Виктор Германов, а 10 отбеляза Николай Лозев.

Първи успех в групата записа ЦСКА, който се наложи над Черноморец със 77:71. Въпреки че спечелиха всяка от частите, „червените“ стигнаха до победата трудно и минути преди края разликата в тяхна полза беше минимална. Мартин Русев бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а 17 плюс 9 борби добави Димитър Генов. С 16 точки и 8 борби завърши Виктор Гергов. За Черноморец Ерджан Терзи записа 27 точки, 6 борби и 4 асистенции, а 22 точки и 5 борби добави Томас Читадзе.