БУБА е първият финалист при юношите U19

(сн. БФБ)
07-06-2021 17:43 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол е първият финалист в Държавното първенство за юноши U19 през този сезон. Тимът достигна до мача за титлата след убедителна победа срещу Левски днес с 98:73, като продължава да е без загуба в шампионата.

Съперникът на БУБА в сблъсъка за златото утре ще бъде победителят от другия полуфинал между Тунджа Ямбол и Черно море Тича. Загубилите ще се срещнат за бронзовите отличия.

На трибуните в зала „Триадица“ за решителните сблъсъци бе пълно, а своите места заеха редица водещи треньори у нас.

БУБА взе солидна преднина още в първата четвърт, като не остави нищо на случайността. Лидерите на тима поеха инициативата и добрите защити много често се превръщаха в лесни кошове. Левски от другата страна изпитваше трудности да разбие отбраната на противника, хвърляше твърде много сили в атака, а след това оставаше твърде пасивен в другата фаза на играта. Така след една част дистанцията вече бе двуцифрена.

"Сините" успяха за кратък момент от втората четвърт да се доближат малко до БУБА, но отговорът бе мигновен и до почивката отново носителят на Купата водеше с 51:34.

На старта на второто полувреме разликата пак стана 20-ина точки и се задържа така до края на третия период, който започна при 78:59. БУБА имаше и почти тройно повече тройки от противника, с което само улесняваше задачата си.

Въпреки по-ниската резултатност, с която започна последната част, отборът на Мануел Марков поддържаше солидна преднина, а в края спечели още по-убедително.

Всички титуляри на БУБА завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Денис Камбуров с 18 точки, като той овладя и 10 борби. Лъчезар Тошков реализира 17 точки, с 16 е Павел Теофилов, 13 има Никола-Александър Жеков, а с 11 точки, 7 борби и 7 асистенции е Константин Тошков.

Красимир Петров бе над всички за Левски с 25 точки, по 15 отбелязаха Иван Павлов и Виктор Германов.