Невероятна драма донесе втори пореден бронз при юношите U19 за Черно море

(сн. БФБ)
08-06-2021 15:10 | BGbasket.com

Черно море Тича спечели бронзовите медали в Държавното първенство по баскетбол за юноши U19 за втора поредна година. В директния сблъсък за третото място днес в зала „Триадица“ тимът се наложи над Левски със 102:93 в изключително оспорван и интересен мач, преминал през куп обрати и решен след продължение. Нито един от двата тима не успя да поведе с двуцифрена преднина в хода на мача, като крайната разлика от 9 точки бе и най-голямата в срещата изобщо.

На финала днес един срещу друг ще се изправят БУБА Баскетбол и Тунджа Ямбол.

„Моряците“ взеха леко предимство в началните минути, но след няколко смени на водачеството в края на частта, столичният тим поведе с 24:23. Почти през цялата втора четвърт играта продължи кош за кош. Гостите правеха повече грешки и отбелязаха само една тройка за цялото първо полувреме срещу седем за съперника си, но доминираха осезаемо в подкошието и така на почивката се оттеглиха при 43:40 в своя полза.

След паузата резултатността се вдигна. Левски продължи да тормози защитата на съперника със стрелбата си от далечно разстояние и след шест тройки само за третата част, преди решителния период вече водеше със 71:67. Драмата продължи и през заключителната четвърт с нова серия от обрати. 22 секунди преди края столичани водеха с 89:88 след кош на Иван Павлов, но Николай Красимиров изравни с точен наказателен удар при оставащи 11 секунди. Левски не успя да отбележи в последната си атака и мачът бе пратен в продължение.

Две минути след началото му се стигна до ново равенство - 93:93, но след това домакините така и не успяха да се разпишат. Черно море Тича направи серия от 9:0 и спечели мача.

Берк Мехмед бе над всички за победителите с 26 точки и 15 борби. Дабъл-дабъл записа и Мартин Йорданов – 20 точки и 12 борби. Любомир Керемедчиев отбеляза 19 точки, с 11 и 7 борби е Иван Спиров.

За Левски водещ реализатор с 34 точки стана Иван Павлов. Виктор Германов се отчете с 22 точки и 13 борби, а Красимир Петров добави 13 точки.