Ямбол спечели Черноморските игри след драма с Шумен

(сн. facebook.com/Beroebasketball, архив)
01-10-2021 20:05 | BGbasket.com

Ямбол е победителят в тазгодишното издание на Черноморските игри. Тимът спечели и втория си мач във Варна, след като тази вечер надви трудно Шумен със 78:73.

Така отборът на Тони Дечев вече е с две победи, а последният двубой утре между Черно море Тича и Шумен ще се яви битка за второто място.

В тази среща Ямбол бе с ограничена ротация. Извън състава заради контузия отново остана Тадж Ридли. В групата не попадна и Константин Тошков, тъй като от вчерашния мач с Черно море Тича е с разбита брадичка и шевове.

Водени от Георги Кендеров, символичните домакини започнаха много силно мача и поведоха с 21:5. Постепенно обаче съперникът им заигра по добре и след десет минути игра намали за 18:23. Подемът в играта на Ямбол продължи и през втория период, като тимът бързо стигна до пълен обрат и на почивката бе напред с 38:36.

След паузата баскетболистите на Янко Янков за кратко си върнаха водачеството, но преди последната четвърт опонентът им отново водеше, този път при 62:55. Три минути преди края Шумен изравни за 66:66, но след това Ямбол пак поведе и така измъкна успеха.

Кортни Аликзандър бе над всички за победителите с 22 точки и 12 борби. Дарин Иванов записа 16 точки, с 12 е Джеремая Пейдж, а дабъл-дабъл от 11 точки и 14 борби записа Кръстан Кръстанов.

За Шумен с 24 точки и 8 борби се отчете Александър Милов, Георги Кендеров добави 12 точки и 8 борби.