Миньор срази Хебър след 42 точки и 8 тройки на Бързаков

(сн. ББЛ)
19-11-2021 21:50 | BGbasket.com

Миньор 2015 продължава да е без загуба от началото на сезона в регион Запад на ББЛ А група. Тимът записа седма поредна победа, след като в дербито на кръга тази вечер надви Хебър с 98:93 в много оспорван и интересен мач, изходът от който не бе ясен до последно.

Отборът от Перник пропиля преднина от 13 точки по време на срещата, но измъкна успеха в края. Загубата пък бе трета за Хебър от седем мача.

Тимът от Пазарджик имаше малко предимство в началните минути, след което обаче баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата. Те се възползваха от повечето грешки на съперника, като отбелязаха и пет тройки, три от които на вкаралия 17 точки само през първата четвърт Георги Бързаков, и дръпнаха с 29:16. През втория период обаче ролите се размениха. Хебър свали разликата само на точка, а на почивката изоставаше с 44:47.

След паузата резултатността се вдигна, а в средата на третата част тимът на Веселин Веселинов стигна до пълен обрат и преди заключителната четвърт водеше със 76:74. Миньор 2015 си върна водачеството след много силно начало на последния период, но минута преди края Хебър стигна до нов обрат при 93:92. Съставът от Перник обаче завърши мача с 6 поредни точки и остана непобеден.

Георги Бързаков бе в основата на успеха, като игра без смяна и отбеляза впечатляващите 8 тройки и общо 42 точки в срещата. Милен Дудев се отчете с 22 точки и 7 асистенции.

За Хебър Веселин Веселинов бе най-резултатен с 21 точки (4 тройки). Юлий Арабаджийски записа 18 точки и 7 борби. По 11 точки вкараха Стилиян Иванов и Станислав Славейков (9 борби), а с 10 точки е Боян Тенев.