Янко Янков: През второто полувреме показахме, че сме по-класният отбор

13-02-2022 09:42 | nbl.basketball.bg

Старши треньорът на Шумен Янко Янков сподели мнението си след победата срещу Черно море Тича - втора за отбора му в НБЛ през този сезон:

"Малко тежко влязохме в мача. През първото полувреме позволихме на отбора на Черно море да се разиграе и да ни отбележи доста стрелби от далечно разстояние. Имаше и няколко в последните секунди на атаката, малко късмет от тяхна страна. Но това го отдавам на напрежението.

Мисля, че през второто полувреме показахме категорично, че сме по-класният отбор с една много сърцата игра в защита и отборна игра в нападение, неслучайно 4-5 човека имат над 10 точки. Сашо Милов нямаше ден в нападение, но игра много здраво в защита и второто полувреме се справи с един от основните им нападатели - Веселин Георгиев. Мисля, че закономерно от показаното на терена се поздравихме с победата.

Благодаря на публиката за победата, днес определено бяха нашият шести играч! Надявам се следващото наше домакинство, което също е много важно за нас, срещу отбора на Ямбол на 21 февруари от 19.00 ч. пак тук в "Арена Шумен", да дойдат още повече и да застанат зад нас.“

Баскетболистът Георги Кендеров допълни:„Общо взето ние цяла седмица тренираме и се готвим за Варна. Нещата ни се получиха, успяхме да ги лимитираме да вкарат 70 точки, докато ние имаме 91. Мисля, че за пръв път вкарваме толкова. Старахме се цяла седмица и резултатите бяха налице. За мен този мач беше специален, защото го посвещавам на един човек, много ценен за мен и направих всичко възможно той да е доволен. Говоря за моят дядо, който е починал за жалост, но аз играх за него, защото днес той щеше да има рожден ден.“

Ето какво сподели за мача и капитанът на Шумен Виктор Серафимов: „Първо искам да поздравя момчетата. Абсолютно всички се раздадоха на 100% и това е стила, който треньорите искат от нас - пълно себераздаване дори да изоставаме като класа от другия отбор с желание да компенсираме, да се хвърляме на 100%. А относно себе си, твърдя, че във всеки мач се опитвам да го правя това и ако не ми върви нападението да се раздавам в защита и да съм полезен на отбора.

Определено ни чака много важен мач с Ямбол. Показаха, че не са слаб отбор. Два пъти победиха Спартак Плевен, а това е доста сериозен отбор, а и те направиха победи срещу добри отбори. Но мисля, че сме конкурентни. За разлика от първия мач сега сме в съвсем различен състав и смятам, че ако играем по този начин и се хвърлим така ще успеем да вземем и този мач и да зарадваме публиката в "Арена Шумен".“

Тагове: НБЛ - мъже, Шумен, Янко Янков