Левски на косъм от победа в Самоков, лидерът спря серията му

12-03-2022 21:00 | BGbasket.com

Левски бе на косъм от победа срещу Рилски спортист като гост в Самоков. Лидерът в НБЛ обаче изигра силни последни минути и спечели срещата от 20-ия кръг на редовния сезон с 82:78. Така самоковци продължават да са еднолично на върха с 18 победи и 2 загуби, а „сините“, чиято серия от четири поредни победи бе спряна, са трети с актив 13-7. В следващия кръг Рилецо гостува на Ямбол, а столичани посрещат Черноморец в директен сблъсък за третото място във временното класиране.

След оспорвано начало и няколко смени на водачеството Рилски спортист поведе с малка разлика и първата част приключи при 30:24. След нови оспорвани минути Левски успя да се доближи и дори да изравни резултата, а на почивката самоковци имаха минимална преднина при 47:46.

Няколко смени на водачеството през третата част завързаха мача, а през този период Левски успя да се задържи напред и да поведе с 67:61 след 30 минути. В първите минути на заключителната четвърт Рилски си върна водачеството със серия от 8:0, след което не позволи нов обрат на Левски. Резултатът остана близък до края, а самоковци удържаха победата.

Брандън Браун наниза 29 точки за победителите, а 18 плюс 8 борби добави Алекс Симеонов. За тима дебютира Коуди Карлсън, който бе на терена 10 минути и отне две топки.

Левски бе без Зейн Ноулс, но отличен дебют за тима направи Адонте Паркър, който за 21 минути наниза 18 точки (4 тройки). Най-резултатен с 20 точки, към които добави и 11 борби, бе Ивица Радич, 14 вкара Марио Литъл, а 13 – Венцислав Петков.