Тити Папазов: Прекалено хубаво щеше да бъде

(сн. БФБ)
28-03-2022 23:23 | Мария Маринова

Старши треньорът на Левски Константин Папазов сподели мнението си след загубата от Рилски спортист на финала за Купата:

„Ясно беше, че стилът на игра на съперника е много по-различен от Балкан. В отбора от Ботевград има много по-изявени защитници. Тук има много по-добре изявени нападатели. В много дълъг период от мача играхме фантастично. Гордея се. Напълно заслужил и победил е отборът на Рилски спортист. Радвам се, че нашият отбор беше част от този спектакъл. Смело мога да заявя, че това е един от най-хубавите мачове за гледане в българския баскетбол от дълги години, и то, когато ние не сме победители.

Прекалено хубаво щеше да бъде. Искахме го много. Не мисля, че не го заслужавахме или поне го заслужавахме в дълъг период от мача. Може би имаше умора. Със сигурност ротацията на съперника беше по-добра. Нашият шести човек от външните – Лъчо, направи фантастичен мач, от който ние не успяхме да се възползваме. Докато той е на терена, Левски води с 13 точки. Без да е супер звезда, положи невероятни усилия в защита. Забележките ще ги кажа към моите играчи. И най-добрите изпускат фаулове и дузпи.

Криехме до последно, че Марио Литъл не тренира и сутринта беше с някакъв спазъм от снощи. Много добро решение на Митко Ангелов да играе с Цецо Чернокожев в последното нападение на съперника след таймаута на Удо при 38 секунди до края и 2 точки за тях. Рискувахме да сложим височина против Браун, който вкара фантастичен кош. Това за мен е изненада.

Поздравявам отбора на Самоков, но не смятам, че нещо са ни надиграли. В края на мача Марио Литъл изпусна два фаула и добавка. Браун вкара фантастичен кош. Това не е до треньорство. Няма никакъв проблем, ще се срещнем на финалите.

Продължавам да твърдя – ние се забавляваме. Нито за момент не съм загубил самообладание. Радвам се, че сме били част от това.

Вярвам, че ще сме на финал, след като днес този отбор показа такова поведение. Трябва да бъдем обективни. Ние имаме четирима контузени, броите ли го Зейн Ноулс, че игра днес? Не ме интересува какво правят другите. Ние сме си свършили нашата работа и то не ние, момчетата са запазили да има отбор. Можеха всички да си тръгнат до 8 март. Най-важната работа сме я свършили – те са станали шампиони по морал. Останали са в Левски без ясно бъдеще и са спасили отбора. Това остава завинаги. Купите не ги броим, че са много. 38-ми финал ми е днес.

Казах на Марио Литъл – болката не може да те спре, ти играеш фантастично и ще бъдеш MVP на турнира. 100% щеше да бъде, ако беше вкарал двата фаула и ставаха 6, никой не знае.  Имаше отделни микро ситуации, при които опитен отбор като този на Самоков се възползва. Не мога да се сърдя, защото без грешки не става. Имахме нереално първо полувреме, но през второто нямаме кош на Паркър, имаме само 2 тройки.

Урокът, който съм научил от Пини Гершон е, че ние не можем да спрем и петимата играчи на съперника. Някъде трябва да отворим и да рискуваме. Смятам, че играхме добре. Боли ме, защото съм така устроен като човек. Максималист съм и искам да побеждавам, но знам че миналата година същият отбор на Самоков с много по-силен отбор на Левски ни биха с 30-40 точки. Днес ние показахме характер и че сме част от този спектакъл. Искаме повече и тези мачове ще ги коментираме. Има неща от последните две минути на мача с Балкан, които днес, като им показах, те бяха в шок.

С Пепи Георгиев си говорихме преди мача. Всичко е наред. Животът продължава. Този отбор, който запази самообладание и който осъзнае, че това е само една игра и свали напрежението, няма какво да се случи. 21 пъти съм ставал първи, на третия ден нищо не се е променило.

С Ники Михайлов също е малшанс. Станислав Ваклинов е фантастичен човек, изключително полезен в тренировъчния процес, но днес той не беше готов и подари 4 точки, ама да го нападнем него? Има обаче контузия на Ники Михайлов и трябва да рискуваме. Категорично той е най-добрият млад играч и най-голямата позитивна изненада в първенството. Стъпи накриво във втората част на мача с Балкан и изкара цялото полувреме на емоция и адреналин. Кракът му сега е подут. Това са неща, които утре могат да се случат и при съперника. Рилски спортист имаше фантастичен гард преди години, който се контузи и не завърши сезона. Станимир Маринов не е ли контузен? Това е част от спортното ежедневие и е извън треньорите.“

Тагове: Купа България, Левски, Тити Папазов