Левски измъкна трудна победа за една част в Шумен

02-04-2022 19:53 | BGbasket.com

Левски записа неочаквано трудна победа като гост на Шумен със 72:70 в мач от 22-рия кръг на НБЛ. След като три части шуменци бяха напред в резултата, късно мобилизиране на „сините“ доведе до обрат и победа. Тя е общо 15-а за Левски, който има и 7 загуби и е еднолично на трето място във временното класиране. За Шумен това бе 19-о поражение, а те имат и 3 победи и са предпоследни. В следващия кръг Левски посреща Академик Пловдив, а Шумен гостува на Ямбол.

След силно начало на мача домакините водиха през цялата първа четвърт, след която резултатът беше 19:14. Темпото се запази до почивката, а шуменци не позволиха на съперника да се доближи опасно и продължиха да водят при 35:28 на почивката. На моменти през третия период разликата стана двуцифрена, след което пък Левски се доближи само на три точки, а в крайна сметка статуквото се запази след 30 минути на терена при 55:47 в полза на Шумен.

В началото на последната десетка Левски направи ключова серия от 10:0 и най-накрая настигна съперника си, като дори поведе при 61:60. След оспорвани минути с размяна на кошове се стигна до равенство при 67:67 по-малко от 90 секунди преди края. Марио Литъл вкара два наказателни удара за Левски, а след грешка на съперника Асен Великов направи разликата три точки отново от наказателната линия. След нов пропуск на домакините Джош Паркър изведе Левски с пет напред. Маркъс Майърс наниза тройка за Шумен шест секунди преди края, но времето не стигна за нещо повече.

За Левски не игра центърът Ивица Радич, който получи почивка за днешния мач. Марио Литъл завърши с 21 точки и 5 асистенции за победителите, 18 точки вкара Джош Паркър, а с 12 и 8 борби се включи Зейн Ноулс.

За Шумен Александър Милов регистрира 21 точки и 6 борби, 19 плюс 9 асистенции записа Маркъс Майърс, а дабъл дабъл от 14 плюс 12 – Деян Белич.