Левски преодоля Академик в мъчен двубой в София

05-04-2022 19:53 | BGbasket.com

16-а победа за сезона регистрира Левски, след 76:70 срещу Академик Пловдив в мач от 23-я кръг на НБЛ.

За Левски това бе шести мач в 12 дни, като два от тях бяха и далечни гостувания за "сините". Добрата новина за тима бе, че след над 10 месеца, в групата отново бе Христо Захариев, възстановил се след операция.

Академик отново показа, че има прогрес в представянето си, окрилен от победата над Балкан в неделя.

Пловдивският тим започна отлично мача, като успя да поддържа добро ниво в подкошието, за да има и преднина в резултата в началото на мача.

Чак в края на първата четвърт Левски се окопити и заигра по-съсредоточено и успя да спечели частта минимално с 23:20. Пловдивчани задържаха представянето си и печелеха борбите, а стигаха и до по-лесните точки. Играта вървеше кош за кош във втория период, като отново в самия край Левски все превес и се оттегли с аванс от 38:32.

И двата отбора продължиха в същия дух и през второто полувреме, с размяна на кошове и бърза, но не твърде концентрирана игра.

Разликата се запази, като Левски водеше с няколко атаки без да успява да се откъсне напред. Играта се накъса и от нарушения в края на третата и цялата четвърта част и доста от баскетбола се загуби.

Затова и когато Левски взе двуцифрен аванс с 4 минути до края на мача, не се виждаше как може вече Академик да навакса.

Най-резултатни за успеха с 18 точки станаха Марио Литъл и Джош Паркър, по 11 отбелязаха Цветомир Чернокожев, Ивица Радич, а Зейн Ноулс реализира 12.

Дейшон Найт приключи с 18 за Академик, 12 вкара Николай Николов.