Левски се справи със Сигал Прищина в Балканската лига

(сн. БК Левски)
07-04-2022 19:13 | BGbasket.com

Левски победи със 77:69 косовския Сигал Прищина в последен мач от група С на Балканската лига и очаква да научи своя съперник в четвъртфиналната фаза утре, след мача на Балкан с ТФТ Скопие. Левски приключва втори в групата след директно класиралият се за четвъртфинал Апоел Галил Елион.

Нискорезултатна и равностойна бе първата четвърт на двубоя в зала "Триадица", като играта вървеше с леко предимство за Левски, но без "сините" да могат да се откъснат. Частта приключи със слаби проценти 15:11.

Още на старта на втория период едва се размина сериозен бой, между двама центрове - Зейн Ноулс и Девин Томас, които не съдържаха нервите си, след което бяха изгонени от съдиите и мачът за тях приключи.

Левски пропиля преднина от 9 точки в последните 5 минути на полувремето, като допусна серия от 14-0. Така Сигал Прищина успя и да поведе в резултата точно преди почивката, на която двата тима отново се оттеглиха със скандал, предизвикан от Куук от състава на гостите.

"Сините" стартираха ударно третата част със серия от 10-0, за да вземат важно преимущество в битката. Прищина остана само с 1 кош от игра в продължение на 7 минути и разликата се качи още. Гостите обаче завършиха добре четвъртината, и в последните 2 минути от нея вкараха няколко коша, за да останат в мача.

Последният период мина през доста колебания за Левски, преди отново "сините" да успеят да вземат аванс. Сигал Прищина свали до 5 изоставането си, но силна серия на българския тим направи преднината му двуцифрена със само две минути до сирената.

Силен мач за успеха на Левски направи Венцислав Петков с 22 точки, а Ивица Радич регистрира 15 точки и 10 борби, но навехна глезен в последната атака на тима в мача. С 10 точки и 8 асистенции приключи Марио Литъл.