Дерик Маркс: Тежко е да играем без феновете, но е добре, когато те са отвън

(сн. balkan-basket.com)
07-06-2022 23:22 | BGbasket.com

Баскетболистът на Балкан Дерик Маркс бе сред водещите реализатори при победата срещу Рилски спортист, с която отборът му поведе с 2-1 във финалната серия. Ето какво сподели гардът след мача:

„Ние просто се придържахме към нашите принципи и план за мача. Наистина всички искахме много да спечелим. Беше важно колко здраво и умно ще играем и ще останем заедно и ние го направихме.

Рилски започнаха добре и поведоха със 7 в началото на мача, но ние започнахме да играем защитата, която учихме, движихме добре топката и просто правихме това, което Балкан наистина прави. Планът ни за мача определено работеше. Ние гледахме видео и направихме някои промени, но не мисля, че ще направим повече промени. Планът ни за мача беше перфектен.

Добре е, че ние имаме увереност, че ще спечелим, но Рилски не е лош отбор. Сигурен съм, че в четвъртия мач ще бъдат готови за битка, без значение че те загубиха с доста точки днес. Можем да се насладим на победата тази вечер, но утре трябва да се върнем и да сме готови да спечелим отново.

Тежко е да играем без феновете, но е добре, когато те са отвън. Надявам се, че в четвъртък ще спечелим и ще може да излезем навън и да празнуваме заедно.“

Тагове: НБЛ - мъже, Балкан