Спартак вгорчи завръщането на ЦСКА в елита

10-10-2022 20:38 | Мария Маринова

Спартак Плевен започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига. Тимът надви ЦСКА с 91:65 на негов терен в първия мач за „червените“ в елита след 13-годишна пауза. Гостите натрупаха солидна преднина още през първото полувреме, което им бе достатъчно за крайния успех. На почивката на мача бяха наградени някои от легендите на домакините.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Шумен, докато за Спартак предстои домакинство на Левски.

Двубоят стартира с размяна на кошове. Баскетболистите на Тодор Тодоров обаче започнаха без грешка от средно разстояние и след 9 безответни точки се откъснаха с 15:5. ЦСКА обаче така и не намираше пътя към коша на съперника и разликата скочи на 18, което принуди Росен Барчовски да вземе и двете си прекъсвания за първото полувреме още преди края на първата част. След повече от пет минути без кош Алекс Симеонов все пак прекъсна негативната серия за отбора си, който обаче изоставаше с 10:24 след началния период.

Подемът в играта на гостите продължи, като те започнаха втората четвърт със серия от 8:0. Мачът продължи сравнително равностойно, но с изключение на Сименов и Ноулс, играта в нападение не вървеше за нито един от съотборниците им. Спартак нямаше проблем да поддържа разлика от около 20, а на почивката дръпна с 49:24 след тройка със сирената на Мартин Маринов. Общо 33 от точките на тима му до момента бяха вкарани именно от него, Барет Бенсън и Евгени Хаджирусев.

След паузата и новото попълнение на „червените“ Райли Оуенс се разигра, а два поредни негови коша и тройка на Венцислав Петков дадоха начало на второто полувреме. Отборът от Плевен обаче не позволи съперникът да заличи още от преднината му, като преди заключителната четвърт бе напред с 68:49.

Въпреки голямата разлика, Спартак не допусна отпускане в оставащото време и спечели още по-убедително.

Барет Бенсън завърши с 21 точки за победителите.