Борислава Христова и Шепши с тежко поражение на квалификации за Евролига жени

(сн. FIBA.basketball)
11-10-2022 23:58 | BGbasket.com

Шепши не успя да се противопостави на Олимпиакос в друбой от квалификации за Евролига жени. Те загубига среща при резултат 73:54. Старши съдия на двубоя бе българинът Венцислав Великов.

Още в началото на срещата Олимпиакос дръпнаха в резултата и оставиха Шепши да догонва през целия мач. Така и не им стигнаха силите, за да се противопоставят на противника и да стигнат до обрат в двубоя. Единствената четвърт, която беше равностойна бе последната, но Олимпиакос затвори срещата без да дава надежди на съперника.

Борислава започна стартова петица, като за 32 минути игра записа 7 точки, 1 борба, 1 асистенция и 2 откраднати топки.

За тима на Шепши най-резултатна бе Мария Йеспасен с 18 точки, Хадиджая Кейв добави 14.

Меган Гъстафсън бе над всички в срещата за Олимпиакос и записа дабъл-дабъл с 29 точки и 13 борби.

Тагове: Евролига - жени