Борислава Христова и Шепши запазват шансовете си за Евролигата

(сн. FIBA)
12-10-2022 23:41 | BGbasket.com

Румънският тим Шепши, в който играе българката Борислава Христова, запази шансовете си за участие в женската Евролига. Съставът спечели втория двубой от квалификациите срещу отбора на Цървена звезда с 83:63.

С успеха Шепши завърши с баланс 1-1 и ще чака развоя на последния двубой между Олимпиакос и Цървена звезда. При успех на гръцкия тим, той ще се класира за групите на Евролигата, тъй като вече има една победа, а Христова и компания ще продължат към Еврокъп. Победа на отбора от Сърбия пък ще доведе до тройна въртележка, където вече ще се гледа и точковата разлика в срещите.

Гостите овладяха инициативата още от самото начало и в края на първата четвърт се откъснаха с 14 точки аванс. В следащата десетка съперникът им не успя да навакса изоставането, а преднината продължи да расте и достигна 27 точки.

След почивката отбора на Цървена звезда изигра равностоен период и отбеляза точка повече от съперника си. Това даде тласък на тима в заключителната четвърт да се амбицира и стопи част от преднината на румънките, но силите на състезателките не стигнаха да направят обрат.

Христова влезе от пейката и помогна за успеха на отбора. За 20 минути престой на терена българската националка записа 8 точки, 1 борба, 2 асистенции и 2 откраднати топки.

Най-резултатна в срещата бе Хадиджая Кейв с 20 точкиследвана от Бритни Джоунс с 19 и Мария Йеспасен с 18.

За Цървена звезда Челси Хол се отчете с 13 точки, Александра Катанич записа 12, 11 добави Тина Яковина.

Тагове: Евролига - жени, Шепши, Борислава Христова