Спартак Плевен отстреля и Левски

17-10-2022 20:50 | BGbasket.com

Силните игри и добри резултати за Спартак Плевен продължиха с победа и над Левски във втория кръг от НБЛ със 77:65.

Дебют за Левски направиха чуждестранните попълнения Алан Арнет и Джон Флорвиъс.

Двубоят започна много равностойно, като и двата отбора показаха добра скорост през първото полувреме. В първата четвърт Левски имаше минимално предимство в повече моменти, но до края ѝ Спартак взе лек превес и бе напред в резултата в по-дълги периоди.

Нито един от двата тима не успя да вземе повече от две атаки аванс до почивката, а след 20 минути игра резултатът бе 35:34.

Размяната на кошове продължи и в третата част, като Левски рано поведе с 4 и държеше лека преднина.

За две минути в края на периода Спартак успя да направи силна серия от 7-0 и от своя страна се откъсна. Минута преди края на четвъртината Мартин Маринов даде най-голямата преднина за плевенчани, вдигайки и залата на крака с тройката си за 56:49.

Спартак увеличи до 11-2 поредицата, за да има седем аванс след три части - 58:51.

За първи път малко след началото на последния период разликата стана и двуцифрена, след силни изяви на Цветомир Чернокожев.

В последните 5-6 минути Спартак играеше все по-уверено, а Левски тотално свали гарда и не можеше да се организира за финален щурм.

"Сините" така и не се съвзеха от разликата, която се получи в края на третата и началото на четвъртата част, а Спартак нямаше проблем да затвори мача с лекота.

Чернокожев завърши с 18 точки и до почти последно бе с перфектен процент на стрелба - 7/9.

13 вкара Мартин Маринов, 12 - Ивко Ивков.

За Левски Алан Арнет отбеляза 20, 14 добави Флорвиъс, а Златин Георгиев регистрира нов дабъл-дабъл с 11 точки и 14 борби.