Берое Стара Загора не успя в първия си мач от ФИБА Еврокъп

(сн. FIBA.basketball)
27-10-2022 20:02 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа загуба у дома срещу РEAC Печ с 59:94 на старта на ФИБА Еврокъп. Българките остъпиха в борбата под коша (22-50), което бе и главната причина за голямата разлика в резултата.

Унгарките започнаха силно срещата и поведоха с 6:0 след 3 минути игра. Берое набра инерция и поведе в резултата, но гостите бързо си върнаха лидерската позиция и натрупаха преднина за 24:19 в края на първата четвърт.

През втория период разликата продължи да расте и достигна 12 точки в полза на унгарките. Баскетболистките на Таня Гатева се опитваха да наваксат изоставането си, но Печ методично си осигуряваше все повече и повече преднина.

След началото на второто полувреме, което започна при 44:27 за гостите, ситуацията от преди почивката се повтори.

Разликата продължи да се увеличава и след много силна трета четвърт, преди последните десет минути Печ се откъсна със 70:39. До края играта бе сравнително равностойна, но вече нямаше надежди за обрат.

Цветомира Шаренкапова бе най-резултатна за Берое Стара Загора с 13 точки, Гергана Иванова записа 9 точки, Теодора Динева се разписа с 9 точки, 6 борби, 3 асистенции и 3 откраднати, 8 точки добави Радостина Димитрова (3 борби и 4 асистенции).

Нора Венцел бе над всички за победителите с 24 точки.

Тагове: ФИБА Еврокъп - жени, Берое Стара Загора