Берое Стара Загора не се затрудни и срещу Рилски спортист

(сн. FIBA.basketball)
29-10-2022 15:32 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава без грешка от началото на сезона в женската А група. Шампионът очаквано се справи убедително и срещу Рилски спортист, побеждавайки го на свой терен със 74:43 за четвъртия си пореден успех. Съперникът му пък вече е с баланс 1-3 в първенството.

В следващия кръг баскетболистките на Таня Гатева гостуват на Шампион 2006, докато съставът на Маргарита Маринкова приема Локомотив София.

Домакините взеха инициативата още в самото начало, като след десет минути игра водеха с 22:10, а на почивката преднината им вече бе 23 – 48:25.

Резултатността спадна значително след паузата и за двата тима, като Рилски спортист вкара едва 6 точки през третата част и след нея изоставаше с 31:64. Берое Стара Загора направи серия от 10:2 в началото на заключителната четвърт и въпреки че в последните почти седем минути не успя да се разпише, на практика крайният изход на мача отдавна бе ясен.

Таня Гатева разпредели времето на паркета между всички свои състезателки. Гергана Иванова записа дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби. Сиара Ростен е с 13 точки, 11 има Виолина Кочева.

За състава от Самоков Деница Манолова се отчете с 13 точки и 9 борби, а с 12 точки и 8 борби завърши Вероника Джикова.