Спартак Плевен продължава непобеден в НБЛ

03-11-2022 20:36 | BGbasket.com

Спартак Плевен продължава без загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Тимът гостува на Ямбол и ги надигра с 90:58 в петия кръг от първенството, като остава на челната позиция във временното класиране.

Ямбол започна срещата с голяма енергия и висока успеваемост на стрелбите си. Силните минути на Павел Маринов и точна стрелба от тройката на Георги Герганов, изведоха тима им напред в резултата при 14:7. Мини серия от 5 точки върна Спартак Плевен в мача, но бе спряна от успешен наказателен удар на Трей Сампсън. Два последователни коша и тройка в последната секунда на периода от Мартин Маринов, позволи на Спартак да изравни при 22:22.

Набрал инерция, Плевен показа по-добра игра още след началото на вторите десет минути. Смяната на защитите, с която ямболии се опитаха да объркат противника си, обърка и самите тях в един момент. Повечето повторни борби в нападение позволиха на Спартак да излезнат напред, но Павел Маринов напомни за себе си след тройка за 34:38. Грешка от страна на Герганов даде шанс на Ивко Ивков да направи бърза атака и да осигури на тима си преднина от 6 точки на почивката.

Гостите достигнаха до първа двуцифрена разлика при 47:36 след подновяването на играта. Ямболският тим се опита да стопи част от изоставането си с добра защита на Трей Сампсън, но Мартин Маринов и Барет Бенсън не оставиха нещата така и отбелязаха бързи два коша. Грешка в нападение на Ямбол, поради неразбирателство между състезателите, позволи на Спартак да дръпне с 16 точки преднина. Мерникът на играчите на Алексиев започна да изневерява, което даде шанс на противника им да направи серия за 70:42, а едва в края на частта, тя бе прекъсната.

В заключителната четвърт Ямбол загуби надежди да се върне в мача, а баскетболистите на Тодор Тодоров продължиха методично да увеличават разликата. До сирената за край на срещата, мачът единствено се доигра, за да подпечата Спартак победата.

За успеха над всички бе Барет Бенсън, който завърши двубоя с 18 точки и 12 борби. Евгени Хаджирусев записа 14 точки и 4 асистенции, 13 записа Цветомир Чернокожев, 12 добави Мартин Маринов.

Павен Маринов бе най-резултатен за Ямбол със 17 точки и 7 борби, Трей Сампсън добави 12 точки.