Янко Янков: Категорично бяхме надскочени и под двата коша

04-11-2022 12:29 | nbl.basketball.bg

Наставникът на Шумен Янко Янков акцентира върху лошото второ полувреме и загубената борба под двата коша след поражението на неговия тим от този на Академик Пловдив с 66:91 в среща от петия кръг на НБЛ. Треньорът на шуменлии обяви, че сега най-важната цел пред неговия тим е той да изглежда по-добре след паузата за националните отбори.

Лошо второ полувреме за нас. Категорично бяхме надскочени и под двата коша. Академик имаше предимство при борбите, което даде възможност на съперника да отбележи доста лесни кошове след борби в нападение. Това ни натежа и даде своето отражение в резултата", заяви Янков.

Определено през втората част фауловете ни натежаха и трябваше да извадим четирима основни играчи още в третата четвърт заради натрупани лични нарушения. Явно такъв е бил критерият на съдиите. Не успяхме да се адаптираме към този начин на игра и в края на срещата издишахме", допълни наставникът на Шумен.

Продължаваме да работим. Нашата цел като треньорски щаб е да изведем отбора до участие в плейофите. Стартирахме слабо сезона и сега най-важното за нас е след паузата за националните отбори да показваме значително по-добра игра", завърши Янко Янков.

Тагове: НБЛ - мъже, Шумен, Янко Янков