Рилски спортист остава непобеден в НБЛ

11-12-2022 19:59 | BGbasket.com

Рилски спортист остана непобеден в Националната баскетболна лига. Тимът записа девети пореден успех, след като на свой терен в „Арена Самоков“ надви убедително Шумен със 103:71. Домакините натрупаха солиден аванс след почивката и доминираха до края на двубоя.

На 12 декември (понеделник) Шумен гостува на Левски. Рилски спортист почива в единадесетия кръг, а следващата му среща е на 22 декември, когато приема отбора на Димитър Ангелов.

ФОТОФАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Рилски спортист откри резултата и поведе, макар и само с няколко точки разлика. В шестата минута обаче Шумен изравни, обърна и лека-полека започна да натрупва преднина. По-добрата успевамост в нападение даде възможност на гостите да приключат периода с аванс за 33:24.

Още в началото на втората четвърт разликата стана двуцифрена. Рилски намери правилния ритъм и подобри процента си на стрелба, за да си върне лидерството до почивката при 56:50.

След подновяването на играта баскетболистите на Янко Янков изпитваха големи затруднения в нападение. Домакините се възползваха от дадената им възможност и за кратко време направиха разликата 20 точки.

До края на срещата съставът на Людмил Хаджисотиров продължи да увеличава преднината си, като спечели убедително.

Най-резултатен в срещата бе Чавдар Костов, която записа 30 точки, 7 борби и 4 асистенции. С 14 приключи Крис Минков, Димаджио Уигинс вкара 13 точки, по 11 отбелязаха Васил Попов и Еван Бати, като вторият добави 8 борби и 4 асистенции.

За Шумен Николай Георгиев завърши с 22 точки и 8 борби, Георги Кендеров добави 17 и 6 борби, с 14 точки и 4 асистенции е Майк Адеунми.