ЦСКА не се пречупи срещу Шумен в НБЛ

28-12-2022 20:04 | BGbasket.com

ЦСКА записа седмия си успех след среща от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига. Отборът надделя над Шумен с 79:58, след като изигра по-силно второ полувреме.

Следващата среща на ЦСКА, който е с актив от 7 победи и 5 загуби, ще бъде на 7 януари, когато тимът ще гостува на Балкан. Шумен е с баланс

от 2:10, като в следващия кръг отборът приема Черно море Тича.

ЦСКА съумя бързо да влезе в срещата и направи мини серия от 6:0. Баскетболистите на Янко Янков намериха правилния ритъм за игра, за да изравнят резултата. Двата състава си разменяха последователно кошове, като нямаше изявен лидер в срещата, а „армейците“ завършиха първия период с точка аванс - 16:15.

Гонитбата в резултата продължи и в началото на втората четвърт. Шумен реализира добри нападения, за да достигне до серия от 8:2 и да вземе преднина от 27:22. Състезателите на Росен Барчовски не оставиха противника да дръпне с още разлика и се доближиха в резултата. Точно попадение на Николай Георгиев зад дъгата даде възможност на гостите да се приберат на почивката с 5 точки аванс при 34:29.

След възобновяването на играта точни попадения на Райли Оуенс и Джордан Калахан върнаха на ЦСКА лидерската позиция. Двата отбора се движеха рамо до рамо в резултата, но „армейците“ направиха добра серия от 11:4, за да си осигурят аванс от 9 точки преди заключителния период – 56:47.

Последната четвърт започна трудно и за двата състава, след като резултатността падна драстично до петата минута. Това обаче не попречи на ЦСКА за първи път в срещата да достигне до двуцифрена разлика след кош на Зейн Ноус – 66:56. Преднината на домакините продължи да нараства, след като опитния гард на Шумен Адриян Секулов напусна терена за пет лични нарушения. Така до сирената за край на срещата единствено остана да се оформи крайния резултат.

Зейн Ноус бе над всички в двубоя с 20 точки и 9 борби. Райли Оуенс записа дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби, като добави и 6 асистенции, с 12 и 8 борби остана Алекс Симеонов.

За Шумен Николай Георгиев завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 11 борби, 12 добави Георги Кендеров, Адриян Секулов записа 11 точки, 8 борби и 4 асистенции.