Мъжкият национален отбор в Топ 3 на най-добрите отбори на България

(сн. FIBA.basketball)
30-12-2022 14:42 | BGbasket.com

Мъжкият на национален отбор се нареди в Топ 3 на тимовете в България за 2022 г. Това стана ясно, след като организаторите обявиха победителите в анкетата за Спортист на годината, като тази награда за първи път от 64 години насам е за баскетболист – националът Александър Везенков.

Александър Везенков е Спортист на годината!

Георги Иванов е Спортист с увреждания за 2022 г.

Росен Барчовски попадна в Топ 5 на Треньор на годината в България за 2022 г.

Съставът на Росен Барчовски зае второто място в допитването до представителите на медиите с общо 160 т. Отбор на годината стана националният ансамбъл по художествена гимнастика, който спечели първото място с общо 630 т. Топ 3 допълва отборът по щафетно плуване 4х200 м със 120 точки.

Националите прекъснаха 11-годишна пауза без участие на европейско първенство. На шампионата на Стария континент тази година „лъвовете“ финишираха пети в своята група с баланс от 1-5. В крайното класиране на турнира те останаха 20-ти. През годината националите имаха още участия в световните квалификации, както и в предварителните пресявки за Евробаскет 2025.

Тагове: Национален отбор - мъже