Локо София взе реванш от Академик и първа победа в тройката

(сн. БФБ, архив)
12-02-2023 15:46 | BGbasket.com

Локомотив София взе реванш за драматичната загуба от преди две седмици в Пловдив и се наложи над Академик с 85:44 за първа победа във Втора тройка от първенството за жени.

Припомняме, че в края на януари Академик обърна Локо София от минус 16 и от своя страна взе тогава първата си и за момента единствена победа в групата.

И този път Локомотив водеше играта през целия мач, а до почивката натрупа преднина от 17 точки – 40:23.

Баскетболистките на Академик не успяха да се противопоставят на Локомотив и през второто полувреме. Те отбелязаха 8 точки в третата четвърт срещу 18 за противника и софийският тим дръпна с 58:31 преди последните 10 минути. Най-голямата разлика в мача достигна 43 точки.

Магдалена Георгиева реализира 16 точки, 3 борби и 3 асистенции за Локомотив София, а Гергана Цекова оформи „дабъл-дабъл“ от 12 точки и 11 борби.

За гостите от Пловдив Анастасия Калева завърши с 11 точки, 5 борби и 2 асистенции.

В следващия кръг Локомотив София ще гостува на Шампион 2006 на 24 февруари, докато Академик почива.