Ямбол разкова и Левски в зала Диана

(сн. BGbasket.com)
12-02-2023 19:41 | BGbasket.com

Седмата победа за Ямбол през сезона изкачи поне временно тима в Топ 8 на НБЛ. В своята крепост зала "Диана" ямболии изковаха успеха си над Левски с 86:69 напълно закономерно.

Така в рамките на десетина дни, край Тунджа паднаха и лидерът Рилски спортист, и третия в класирането преди срещата Левски. По-рано през сезона тук загуби с голяма разлика и ЦСКА. "Сините" пък могат да останат извън тройката, в зависимост от останалите резултати в последните кръгове преди паузата.

Ямбол бе пределно мотивиран да спечели и го показа още в първата част, макар тя да бе много равностойна. Кош за кош тръгна и вторият период, преди избухването на домакините.

В средата на втората част Левски остана без кош от игра повече от три минути, като в това време Ямбол се възползва отлично, за да се откъсне напред. Домакините направиха поредица от 16 точки, срещу 5 отбелязани фаула за "сините" и преди почивката взеха двуцифрен аванс.

Ямбол не остави много време за реакция на съперника и до почивката вече имаше цели 15 преднина - 53:38.

Левски се мъчеше и в двете фази на играта, като имаше много ниски проценти, за разлика от невероятните 84% за Ямбол успеваемост за две точки.

Домакините поддържаха огромен процент и през второто полувреме, като нова серия от 11-0 в края на третата част до голяма степен сложи точка на спора, правейки разликата над 20 точки.

Най-голямата дистанция стигна и до 24 в средата на последната четвърт, като отдавна всичко бе ясно, а в игра за Левски бяха предимно юноши.

Ямбол също извади титулярите и така се доиграха последните 2-3 минути от двубоя.

Иван Лилов наниза 17 за успеха, 15 добави Декуан Морис, 14 - Доминик Кристиано.

За Левски 15 точки, 10 борби и 5 асистенции записа Златин Георгиев, по 12 вкараха Лъчезар Димитров и Марио Боянов, и 11 добави Николай Михайлов.