Черноморец еднолично пети в НБЛ след две завъртания

18-02-2023 19:50 | BGbasket.com

Черноморец взе победата като гост на Ямбол със 100:78 в последен мач от второто завъртане в НБЛ. Успехът даде еднолично петото място на бургазлии, които са с 11 победи от първите 20 кръга.

Ямбол остава на осма позиция, но това е достатъчно на тима да си осигури участие в турнира за Купата на България следващия месец.

В последната среща от второто завъртане Черноморец взе рано инициативата, но Ямбол даде отпор в първата четвърт.

Постепенно обаче разликата започна да се трупа и да се запазва двуцифрена във втория период, като на всеки кош на домакините Черноморец отговаряше поне с 2.

Ямбол продължи битката и остана на десетина точки от противника като почивката дойде при 35:44.

След подновяването на играта Черноморец запази концентрация и вече поведе сериозно с 16-17 точки, а преди последната част дистанцията вече бе 18.

Финалната част се доигра резултатно за крайното 78:100.

Мунис Туту вкара 20 точки с 8 асистенции и 7 борби, но и 7 грешки за победата, 18 и 17 добавиха Джордан Тъкър и Георги Боянов, Николай Титков наниза 4 тройки за 15.

21 за Ямбол отбеляза Трей Сампсън, с 12 борби, 18 реализира Иван Лилов и 13 - Георги Герганов.

Тагове: НБЛ - мъже