Фамозна трета част донесе обрат от -15 за Олимпиакос във Валенсия

24-02-2023 23:30 | BGbasket.com

Олимпиакос изигра слабо първо полувреме, но направи страхотна трета част, за да стигне до успех като гост на Валенсия с 92:85 в мач от Евролигата.

Александър Везенков трябва да се раздели със съотборниците си в Олимпиакос и от утре да е на лагера на националите в Ботевград, за неделния сблъсък с Португалия.

Преди това обаче той даде всичко от себе си за победата над Валенсия, като блесна в решителните мигове на обрата и това Олимпиакос да довърши започнатото.

Везенков игра 32 минути и в тях вкара 19 точки със 7 борби, и доста време бе перфектен в процента си за две точки.

Домакините изиграха отлично първо полувреме, като и в началната, и във втората четвъртини стигаха до аванс от 15 точки.

Почивката дойде при 45:35, но Валенсия не намери отговор на това, което чакаше след подновяването на играта.

Серия от 15-0 за Олимпиакос заличи напълно изоставането и дори даде преднина в третата част. Оттам гостите вече си повярваха, заложиха на здравата си защита, с която караха често противника да греши.

Разликата стигна до 15 точки в полза на Олимпиакос на старта на финалния период, и въпреки тройките на Клемен Препелич в края, времето не бе достатъчно Валенсия да се върне в мача.

Костас Папаниколау завърши с 22 за победата, 21 за Валенсия отбеляза Препелич.

Дий Бост и неговият АСВЕЛ измъчиха шампиона Анадолу Ефес и загубиха с точка - 89:90 в друг мач от кръга. Бост игра 23 минути за 7 точки, 6 асистенции и 3 борби.