Супер серията на Олимпиакос приключи в Милано

03-03-2023 23:26 | BGbasket.com

Олимпия Милано прекрати серията от 14 поредни победи във всички турнири на Олимпиакос, като се наложи над гръцкия тим с 83:62.

Гръцкият гранд изигра един от най-слабите си мачове за сезона, като реализира под 70 точки.

Олимпия Милано се бе постарал много върху опазването на Александър Везенков и го ограничи до 10 точки и 6 борби в 30 минути, макар и така българинът да бе най-резултатен за тима си.

Домакините имаха леко предимство през първото полувреме, но така и не успяваха да се откъснат, а почивката дойде при 35:32.

Разликата се получи в третия период, където Милано направи серия от 12-0.

На няколко пъти Олимпия стигна и до аванс от 15, а до голяма степен всичко бе решено в началото на последната част, когато дръпна с цели 20 точки.

Били Барън вкара 18 за успеха, Николо Мели добави 10.

Дий Бост игра 26 минути и записа 4 точки, 3 борби и 3 асистенции в поражението на АСВЕЛ от Реал Мадрид със 71:75.