Борислава Христова спечели българското дерби в Румъния

(сн. facebook.com/sic.sepsi)
04-03-2023 16:06 | BGbasket.com

Борислава Христова и нейният Шепши записаха категорична победа в българското дерби в Румъния. Тимът надви като гост Александрия с Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова в състава си с 97:49.

Христова бе втора по резултатност за отбора си, като за 20 минути като титуляр записа 18 точки (4 тройки), 4 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка.

Коляндрова също започна в стартовата петица за домакините, като завърши с 7 точки, 8 борби, 3 асистенции, но и 8 грешки за малко над 35 минути.

Петрова се включи от пейката и за 24 минути се отчете с 3 точки, 2 борби и 1 асистенция.

След този двубой Шепши остава на върха в класирането с пълен актив от 18 победи, докато Александрия е в долната половина на таблицата с 3-14.

Тагове: Борислава Христова