Любомир Минчев: Забележки винаги мога да намеря

09-04-2023 13:27 | BGbasket.com

Наставникът на Спартак Плевен Любомир Минчев сподели мнението си след победата над Шумен със 104:81 като домакин:

"Забележки винаги мога да намеря, както и някои слабости, но не трябва само това да гледам. Да, днес допускахме грешки, но като отношение беше различно от предишния мач с Черно море Тича, специално в последните 15 минути. Така, че, като цяло, не мога да не бъда недоволен. Да, вкарваме, но лошото е, че ни се увеличават здравословните проблеми. В хода на мача Ивко Ивков получи проблем с коляното, Седариан също изкълчи глезен, Ники Маринов нещо получи някакъв удар. Така, че бяхме малко късички накрая. Когато отборът бие, феновете винаги са доволни. Нашата задача е, и когато бием, и когато загубим, да видим и да подобряваме нещата."

Баскетболистът на тима Николай Стоянов допълни: "Както казах и предишния път, за нас основното е да победим. Успяхме да го изпълним заедно с поставените цели в срещата, за което се радвам. Играта започва да приема добър вид, да изглеждаме комбинативно на игрището. Това са основните неща, които ми харесаха днес. Мисля, че домакинското предимство са усеща най-силно при нас. Всички го знаят и знаят колко трудно се играе в Плевен. Благодаря на публиката, която ни подкрепя, независимо в какви ситуации сме. Тя успя да ни изкара от труден момент и с тези три поредни победи се надявам да сме взели въздух, и играта ни да продължава да се подобрява за основната част от сезона."

Тагове: НБЛ - мъже, Спартак Плевен, Любомир Минчев, Николай Стоянов