Хасково спечели регион Юг, победа за Вихър Айтос

(сн. ББЛ)
09-04-2023 22:41 | BGbasket.com

Хасково спечели редовния сезон в регион Юг след успех в последния си мач в собствената си зала „Дружба“ срещу Пловдив Мамбас със 101:74. С победата тимът се изравни с Хебър с баланс 19-2, но е първи заради предимството си в директните мачове.

Баскетболистите на Янко Желев поддържаха крехка преднина през целия първи период, която след края му стана двуцифрена – 28:18. Хасково вкара 11 тройки само за първото полувреме и възползвайки се от многото грешки на съперника си, на почивката се откъсна с 62:39.

Ситуацията не се промени и след паузата. Домакините продължиха да диктуват темпото и след като за кратко поведоха и с 38, се оттеглиха преди заключителната четвърт при 89:55 в своя полза. Пловдив Мамбас заличи част от пасива си в оставащите минути, но когато на практика вече мачът бе решен.

Тихомир Желев бе най-резултатен за победителите с 20 точки – всички през първото полувреме. Динко Христов има 19. За съперника Хайдар Баракат отбеляза 24 точки, с 18 и 8 борби е Дилян Барбов.

Във втория мач от региона за деня Вихър Айтос не изпита затруднения срещу Академик Пловдив -2, побеждавайки ги с 84:60. Така баскетболистите на Дечо Коешинов запазват третото място в класирането с актив от 15-6, докато Академик се нареждат плътно след това с баланс от 12 победи и 9 загуби.

Вихър Айтос взе инициатива още от началото на срещата и успя да спечели първите три периоди. Академик Пловдив -2 успя да изиграе равностоен последен период, но той съвсем не бе достатъчен да се върне в мача.

За успеха над всички бе Стоян Милчев, който финишира с 30 точки и 6 борби. Дабъл-дабъл добави Стоян Петков - 20 точки и 18 борби, с 13 е Тодор Георгиев.

Преслав Дурев бе най-добър за Академик Пловдив -2 и записа 14 точки и 8 борби, 13 и 7 борби добави Петър Ралчев, с 12 е Кристиян Александров.