Берое загря за Балканската лига с гръмка победа над Черно море

26-04-2023 20:34 | BGbasket.com

Берое мина с лекота през последния си мач от редовния сезон в НБЛ и победи Черно море Тича със 104:75.

Старозагорци само след два дни са домакини на Финалната четворка на Балканската лига, където играят полуфинал срещу Пея. Те имаха шанс за шестото място в НБЛ, при успех и загуба на Левски, но "сините" се справиха по-рано с Шумен и така Берое финишира седми, което ще го изправи срещу Балкан на четвъртфинал.

За Черно море това бе и край на сезона, тъй като отборът не намери място в плейофите.

Двубоят бе еднопосочна улица, като Берое води от началото до края, увеличавайки аванса си.

Домакините бяха и много резултатни, вкарвайки съответно 26, 32 и 29 точки в първите три четвъртини.

Най-голямата разлика мина и 40 точки, в последната част, а почивката дойде при 58:39.

Берое имаше страхотни проценти за две точки и бе 14/14 от наказателната линия, а спечели и борбата.

Черно море направи и 22 грешки, за да утежни задачата си.

Шестима играчи на Берое завършиха с двуцифрен актив, като Дариус Хол вкара 17 с 8 борби, а Даниел Пюрифой се отчете с 16 и 11 борби.

Иван Спиров завърши с 22 и 7 борби за Черно море, 18 вкара Тач Ънру и 17 - Костадин Лазаров.