Людмил Хаджисотиров: Тежките битки ни липсваха миналата година в плейофите

08-05-2023 23:39 | Max sport 2

Старши треньора на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров сподели мнението си за двубоя, с който тимът затвори четвъртфиналната серия с Академик Пловдив с 2-1 успеха.

"Мисля, че първото полувреме беше съвсем резонно да водим с 15 точки. Имахме добре в защита, но изтървахме много ситуации на бърза атака, в които подценихме отиграни ситуации. Така изпуснахме много лесни стрелби, като там спокойно можеше да стане разликата 15 точки. Това е реалната разлика за мен, но понеже мачът е с голям залог - трябва да победим на всяка цена, мисля, че донякога имаше малко сковаване и притеснение. Оттам дойдоха тези колебливи изпълнения на бърза атака. След това започнахме да влизаме в ритъм, върнахме се, вкарахме 11 тройки и контролирахме темпото. Спечелили сме абсолютно всички части. Този мач бием с 20, предишния бихме в Пловдив с 20. Първият мач направихме грешка и си го изпуснахме. Реално серията можеше и 2-0 да завърши, но съм доволен от характера на отбора. Има много бойци в този отбор. След като загубихме първия мач тук съм сигурен, че много хора ни отписаха, но не стават така нещата в живота. Има характер отбора и се върна от много тежка ситуация. Смятам, че оттук ще върви само нагоре.

Мисля, че е плюс,че играхме трети мач. Имахме един Крис Минков, които беше контузен последния месец след Купата и реално последните два мача бяха добре за него, за да влезе в ритъм. Както и нашия тим да влезе в по-добър игрови ритъм и да мине през тежки битки. Точно това ни липсваше миналата година в плейофите и смятам, че ни изигра лошо шега на финала. Но ние хем минаваме през тежки битки, хем накрая бием с 20 точки, което е добре.

Черноморец е много атлетичен отбор. Вчера четох, че ги определят като водещ претендент за титлата тази година, така че това за нас ще е голямо предизвикателство. Това са плейофите - нормално е да се изиграе физически и твърд баскетбол. В крайна сметка това е част от чара на тази фаза от сезона. По-коравите, по-подготвените успяват да надделеят и да наложат волята си.

Независимо с кого играеш на полуфинал на плейофите, искаш да победиш. Да, ние имаме и допълнително нещо - това, което се случи на Купата - мач, в който водим с 18 точки, можехме да спечелим, но така се случи, че го загубихме. Това му беше и интересното на турнира за Купата. Черноморец се подсили много, взе изключително класен състезател в лицето на Джордан Тъкър, играл в Дюк, Ники Георгиев, добавиха Ензи в подкошието. Въобще вдигнаха си много класата. Нормално е при тях да има резултати. Мисля обаче, че и нашия отбор доста се е подобрил от тогава. Минахме през много тежки моменти и отвън, и отвътре, но това смятам, че ни прави по-силни."

Тагове: НБЛ - мъже, Рилски спортист, Людмил Хаджисотиров