Девойките на Рилски спортист детронираха Шампион 2006 и са на финал у дома

(сн. rilskibasket.com)
14-05-2023 19:03 | BGbasket.com

В много оспорван полуфинален мач девойките на Рилски спортист победиха миналогодишния първенец Шампион 2006 с резултат 87:76. Пред собствената си публика самоковки изиграха страхотна последна четвърт, в която си осигуриха успеха. Така в утрешния финал те ще се изправят срещу Берое Стара Загора, а Шампион ще срещне Локомотив София.

След много равностойни първи две части столичанки имаха крехка преднина от три точки на почивката за резултат 36:33. Те останаха напред през цялата трета част, като на моменти авансът има достигна 9 точки, но Рилецо се приближи на 6 след 30 минути игра. След отлична серия от 15:4 в първите минути на заключителния период Рилски обърна резултата в последните минути тимът надигра съперника си и натрупа сериозна преднина, като спечели последната десетка с 32:14.

Ивана Бонева записа 31 точки и по 7 борби и отнети топки за победителките, 21 плюс 6 борби добави Деница Манолова, 15 точки добави Радина Илиева, а трипъл дабъл направи Моника Борисова – 13 точки, 10 борби и 10 асистенции.

За Шампион 2006 Виктория Иванова регистрира 28 точки, 19 и 7 борби добави Елена Драгоева, а 14 вкара Анджела Стамболян.