Васил Евтимов: Сега се местим в Бургас, а там ние сме много опасни

15-05-2023 22:12 | BGbasket.com

Наставникът на Черноморец Васил Евтимов коментира загубата на отбора си от Рилски спортист във втория мач от полуфиналната серия между тях в НБЛ:

"Точките от втори шанс са 14:0. Когато нямаш желание да се бориш, топката не може да се удари в главата ти и да влезе. Трябва да се хване с две ръце – това е борба в нападение. Ние имаме точно 4 такива борби. Аз съм на 45 години и ако вляза, със сигурност ще хвана повече от 4, но няма значение. Това е единствената причина, заради която загубихме мача.

Сега се местим в Бургас, а там ние сме много опасни. С нетърпение чакам следващия мач.

Когато играчите си мислят, че всеки може да хване топката, да играе едно на едно и да вкара кош, те нямат това ниво на баскетбол. Изиграхме много лоши 12-14 минути, след това заиграхме баскетбол и се върнахме. Казах им, че аз без тях и те без мен не можем да спечелим. Трябва да работим заедно и да ме слушат – имам повече опит от тях. Слушат ли ме, нещата ще се получат.

Всичко зависи от нас – отиваме у дома и всичко може да се случи. Ние си свършихме работата в Самоков – аз съм доволен от нашето представяне. Щом с толкова мъки успяха да ни победят само със 7 точки, значи сме в играта. Те да му мислят. Изобщо не се притеснявам от новата зала, тя дори ще ни помогне. Очаквам всички в Бургас да дойдат, входът е свободен и ще ги зарадваме с победа още в четвъртък.“

Тагове: Васил Евтимов, Черноморец, НБЛ - мъже