Берое Стара Загора спечели Купа БФБ при 14-годишните

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
29-06-2023 15:56 | BGbasket.com

Берое Стара Загора спечели Купа БФБ при момичетата U14. На финала в собствената си зала „Общинска“ тимът се наложи над Локомотив София с 63:47. За MVP бе избрана баскетболистката на победителите Габриела Коцева.

Бронзовите медали са за Рилски спортист.

Локомотив започна по-добре мача за трофея, като след десет минути игра поведе с 16:11. Тимът обаче вкара едва 6 точки през втората четвърт, докато домакините вдигнаха темпото и на почивката вече бяха напред с 36:22.

Подемът им продължи и след паузата, като разлката скочи до 27 преди заключителната четвърт. Столичният тим все пак спечели последната част, но без това да промени крайния изход на срещата.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Габриела Коцева бе най-резултатна за победителите с 16 точки. Михаела Христова отбеляза 13, с 11 е Вероника Маринова.

За Локомотив Деяна Станиславова реализира 17 точки, с 8 е Беатрис Кръстанова.