Кадетите на Черно море E-on без загуба на североизток

30-11-2007 22:09

Кадетите на Черно море E-on останаха единствени непобедени след третия и последен за първата фаза турнир от Група А на Регион Добруджа. Представителите на клуба-шампион в тази възраст се наложиха с убедителното 57-81 над другия отбор, който до момента беше с 5 победи от 5 мача - домакините от Дунав 2007.

След като сутринта и двата тима спечелиха първите си мачове, съответно срещу Доростол и Шумен, те се изправиха в пряк двубой за първото място в групата в четвъртата среща за деня в русенската зала "Дунав". Варненските кадети наложиха превъзходство още от началото и до края на първата четвърт вече водеха с 12 т. разлика - 18-30. Възпитаниците на Емил Борисов запазиха контол върху мача до края на полувремето и, в типичния си стил - с агресивна пресираща защита, увеличиха преднината си до почти 20 т. - 32-51 на почивката.

Трета четвърт обаче започна много силно за водените от треньора Румен Атанасов кадети на Дунав 2007. С добра игра на Андреан Атанасов и Октай Халил те направиха серия от 11-1, с която намалиха пасива си от 19 на 9 точки - 43-52. Така през тези 10 минути интригата в мача временно бе върната. За свое съжаление обаче домакините така и не успяха да смъкнат раликата под 8 точки, а в последната четвърт съпротивата им бе окончателно сломена. В нея те отбелязаха само 4 точки срещу 18 на варненския тим и разликата набъбна от 10 до 24 т. при последната сирена - 57-81.

За победата на Черно море E-on най-резултатни бяха Илхан Арабаджиев с 26 т., именникът Андреан Мавров със 17 и Станислав Стоев с 14. За кадетите на Дунав 2007 с 20 т. завърши другият именник Андреан Атанасов, а иначе редовният най-добър реализатор на отбора Манол Досев изигра слаб мач и отбеляза само 7 т.