Тежка загуба за юношите-национали в Гърция

Нашите губят с 42 точки в Гърция
04-07-2008 10:05

Юношите на България започнаха с тежка загуба приятелския турнир на остров Сирос в Гърция. Момчетата, водени от Йордан Колев имаха тежката задача да играят с отбора на домакина Гърция и паднаха с 49-91.

Още на почивката разликата бе 28 точки в полза на гърците (18-46) след като българите вкараха по 9 точки във всяка една от първите две части. През второто полувреме доминацията на Гърция продължи и се стигна до тази голяма загуба. България участва на този турнир без двама от своите най-добри състезатели Христо Захариев и Димитър Маринчешки.

В другата среща от турнира Турция победи Русия със 74-66. Днес нашите играят с Русия. Мачовете на този турнир са като част от подготовката за Евробаскет 2008, Дивизия А което започва на 25 юли в Амалиада, Гърция. Българите са в предварителна група с Турция, Латвия и Хърватия.