Дунав Еконт би шампиона на Румъния

Дунав победи Търговище (сн. BulgarianBasket.com)
12-10-2009 22:05

Женският Дунав Еконт записа реномирана победа над един от фаворитите за спечелване на ФИБА Еврокъп. Като домакини момичетата на Георги Божков победиха шампиона на Румъния МСМ Търговище със 72-66. Гостенките върнаха визитата след като само преди седмица двата тима се срещнаха на румънска земя. Тогава Търговище победи с 10 точки разлика, но днес Дунав Еконт взе подобаващ реванш и спечели последна победа преди началото на новия сезон у нас. Както е известно, женската Национална лига стартира в събота, а в първия кръг русенки ще играят пред собствена публика срещу Миньор Перник.

Мачът бе крайно интересен от първата до последната минута, а за това говори и самия факт, че водачеството в мача бе сменяно 12 пъти, а освен това в 7 случая резултата бе изравняван. Все пак русенки имаха предимство през по-голяма част от срещата и след всяка четвърт бяха напред в резултата.

В състава на гостенките личат имената на една дузина чужденки, както и на по-добрите румънски състезателки в момента. Те спечелиха безпроблемно шампионата на северната ни съседка през миналия сезон, а сега амбициите им са за сериозен пробив в Европа. За това говори и наистина отличната им селекция през изминалото лято. И въпреки това, те преклониха глава в русенската зала „Дунав”.

За гостенките най-силно игра австралийката Ема Рандал, завършила с дабъл дабъл – 12 точки и 10 борби. Националките на Беларус Татяна Тройна и Израел Катя Левицки влязоха като резерви и добавиха по 10 точки.

Състезателките на Дунав Еконт бяха далеч по-агресивни в този мач и застанаха на наказателната линия 25 пъти, а в 17 от тях сполучиха. За русенки пет от използваните осем състезателки завършиха с двуцифрен точков актив. Наталия Топалова вкара най-много – 15 точки, Даниел Бъргин добави 13, а Елена Йоловска и Даниела Петева завършиха с по 11 точки. Освен тях Шаръл Алън вкара 10, а Наталия Ануфриенка точка по-малко – 9, въпреки че бе стопроцентова от линията за 3 точки – 2 от 2.