Читателите на BGbasket.com избраха баскетболно събитие на годината

14-01-2015 19:08

Избрахте събитие на 2014 година

Спечелването на златния требъл от Левски бе определено за баскетболно събитие на 2014 година от читателите на BGbasket.com. През изминалата година, в която синия тим отбеляза 100-годишнина от създаването си, баскетболният отбор на Левски прекъсна 11-годишната хегемония на Лукойл Академик като спечели исторически златен требъл. Купа и титла на България и златно отличие в ЕВРОХОЛД Балканска лига.

След проведената анкета, която стартирахме в края на миналата година и продължи 2 седмици, 24,4 % от гласувалите посочиха успеха на Левски за най-запомнящо се баскетболно събитие на 2014 година (376 гласа)

Успешното представяне на Александър Везенков в националния отбор на България и в гръцкото първенсто, както и интересът към него от НБА се нареди на второ място (15.2 %, 234 гласа).

На трето място читателите на BGbasket.com избраха спечелването на златната титла при жените от Дунав 8806 (12,8 %, 197 гласа).

На четвърто място в подреждането остана Затварянето на КТБ и пагубният ефект върху Левски (7,9%, 121 гласа).

Скандалите през лятото в националния отбор за девойки намериха пето място в класирането за събитие на 2014 година (6,1%, 95 гласа).

В анкетата взеха участие общо 1539 участници.

Ето и крайното разпределение на гласовете:

1. Левски спечели златен требъл на 100-годишнината си и прекрати 11-годишната хегемония на Лукойл Академик (376)

2. Успешното представяне на Александър Везенков и интересът към него от НБА (234)

3. Дунав 8806 – шампион в НБЛ-жени (197)

4. Затварянето на КТБ и пагубният ефект върху Левски (121)

5. Скандалите през лятото в националния отбор за девойки (95)

6. Галина Георгиева - най-красивата баскетболистка за 2014 година (77)

6. Сан Антонио стана шампион в НБА (77)

8. Завръщането на ЛеБрон Джеймс в Кливланд (74)

9. Лукойл Академик извади от употреба фланелката на Тодор Стойков (72)

10. Масовият бой по време на мача Левски – Партизан (69)

11. Скандалите в края на шампионата - Черно море - служебен бронзов медалист (58)

12. Лошото представяне на мъжкия национален отбор на евроквалификациите и изгонването на трима състезатели (39)